Hospicjum domowe

Rzeczywistość pokazuje, iż wiele rodzin nie może zapewnić odpowiedniej opieki swoim najbliższym, którzy potrzebują jej ze względu na swój stan zdrowia. 

Codzienne obowiązki, brak odpowiedniego przeszkolenia czy doświadczenia to tylko kilka trudności, z którymi borykają się rodziny w opiece nad swoimi najbliższymi.

Opieka hospicyjno - paliatywna w domu, sprawowana jest bezpłatnie. Aby zapewnić choremu możliwie wysoką jakość życia, opieka sprawowana jest przez interdyscyplinarny zespół: lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów i psychologa. Celem sprawowanej przez nas opieki, oprócz poprawy jakości życia chorych i ich rodzin jest zapobieganie i uśmierzanie bólu oraz innych objawów somatycznych.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego pacjenta, profesjonalizm i doświadczenie zawodowe naszych pracowników. W naszej codziennej pracy kierujemy się przede wszystkim szacunkiem dla naszych chorych oraz poszanowaniem ich niezależności i godności.

Wypożyczamy nieodpłatnie naszym pacjentom specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny taki, jak: koncentratory tlenu, ssaki, materace p/odleżynowe, fotele sanitarne, laski, kule, balkoniki, wózki i inne.

Do dyspozycji pacjentów pozostaje  zespół pracowników medycznych i niemedycznych.