Kinesjotaping

Kinesiology Taping to opracowana w Japonii metoda terapii polegająca na szczególnym oklejaniu mięśni plastrami o specjalnej strukturze.

Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do do parametrów skóry, niezawierający leków ani lateksu odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Kinesiology taping to przede wszystkim oddziaływanie sensoryczne. Aplikacje kinesiology tapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból i nienaturalne odczucia skóry, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne oraz korygują niewłaściwe pozycje partnerów stawowych, korygują ułożenia powięzi i skóry i poprawiają mikrokrążenia. technika ta nie ogranicza ruchów w stawach i nie stanowi żadnej przeszkody w prowadzeniu dotychczasowego stylu życia. Kinesiotaping jest również bezinwazyjną metodą zawlaczania bólów kregosłupa u kobiet w ciaży. Odpowiednia aplikacja plastra odbywa się po konsultacji u fizjoterapeuty. Poprzez różne metody aplikacji można uzyskać różnorakie efekty, takie jak: pobudzenie mięśni osłabionych, rozluźnienie mięśni napiętych, stabilizacja stawów, zmniejszenie dolegliwości bólowych, zwiększenie zakresu ruchu, usuwanie zastojów i obrzęków limfatycznych, redukcję zmęczenia mięśni.

Kinesiology Taping

To jedna z nowszych metod terapii mających zastosowanie w fizjoterapii i rehabilitacji. Terapia Kinesiology Taping to sensoryczne oddziaływanie specjalnie skonstruowanego plastra na organizm w celu wykorzystania możliwości kompensacyjnych organizmu. Pomocna w terapii bólu, korekcji układu powięziowego, reedukowaniu czynności ruchowych.

JAK DZIAŁA KINESIOLOGY TAPING ?

Zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni.

Usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne.

Wspomaga pracę mięśni.

Koryguje niewłaściwą pozycję stawu.